Кипріан Хотинецький

Transkrypcje nazwiska:

Zawód / tytuł:

священник

Grupa społeczna:

duchowieństwo

Miejsce narodzin:

Грушатичі (нині Самбірський район, Львівська область, Україна)

Data narodzin:

4.12.1866

Data śmierci:

26.11.1941

Czas pochówku:

1939-1947

Dane związane z nagrobkiem

Tekst inskrypcji (brzmienie oryginalne):

Ks. KANONIK
CYPRIAN CHOTYNIECKI
zm. 1942

Tekst inskrypcji (tłumaczenie):

О. Канонік
Кипріян Хотинецький
пом. 1942

Rok powstania grobu:

Autor projektu:

Charakter grobu:

братська

Rodzaj grobu:

бетон

Opis elementów grobu:

Opis otoczenia grobu:

Nota biograficzna:

Кипріан Хотинецький (4.12.1866 – 26.11.1941) – народжений у с. Грушатичі (на той час Перемишльського повіту), син о. Івана (1834 – 28.01.1892) та Ізабелли (Зееліґман). Закінчив гімназію у Перемишлі (1886), семінарії у Львові й Перемишлі (1891), дияконські свячення: 21 грудня 1891 року, священницькі: 27 грудня 1891 року (з рук єпископа Й. Пелеша у Перемишлі); одружений.
Душпастирська праця: Ярослав – 3.02.1892 – 31.12.1892 – тимчасовий катехіт, 1.01.1893 – 31.08.1899 – катехіт народних шкіл, 1.09.1899 – 31.08.1906 – катехіт у гімназії, 1.09.1906 – 26.11.1942 – парох; 2.10.1912 – 26.11.1942 – декан Ярославського деканату. 2 жовтня 1905 року наділений крилошанськими відзнаками. 30 серпня 1912 року іменований почесним крилошанином греко-католицької Перемишльської капітули, а 17 жовтня 1912 року – радником Єпископської консисторії. 8 жовтня 1912 року призначений єпархіальним комісаром для середніх шкіл у м. Ярославі, делегатом у Раду шкіл Ярославської округи та комісаром для кваліфікаційних іспитів на учителів народних і спеціальних шкіл й учительських семінарій. Був ревним священником і активним громадським діячем. Співзасновник і активний член усіх ярославських церковних і громадських організацій: товариств «Бурса святого Онуфрія», «Родина», «Українська бесіда», філії товариства «Просвіта» (17 червня 1910 року обраний першим головою), Повітового союзу кооператив. Збудував Бурсу святого Онуфрія (для шкільної молоді), заснував дитячий садок-захоронку (до праці запросив сестер служебниць Непорочної Діви Марії). Помер у м. Ярослав, де й був похований 28 листопада 1941 року на старому кладовищі (за участю кількох десятків священників обидвох обрядів, у цьому єпископа Григорія Лакоти).
Дружина: Сидонія (Скобельська), донька о. Теофіла (1845–?), пароха у с. Горуцько Дрогобицького повіту (на той час), та Петри (Панківської).

Dane cmentarza:

Муніципальний цвинтар в Ярославі, вул. Цвинтарна – «Старий»


Numer Kwatery, numer alei i grobu:

27-5-10

Opis cmentarza:

Źródła:

  • Прах Богдан, Духовенство Перемиської єпархії та Апостольської адміністрації Лемківщини, Т. 1: Біографічні нариси (1939-1989), Львів 2015, с. 426.
  • pochówek w wyszukiwarce GROBNET