Антін Масляний

Transkrypcje nazwiska:

Zawód / tytuł:

генерал-поручник Армії УНР

Grupa społeczna:

wojskowi

Miejsce narodzin:

село Кириківка, Охтирський повіт, Харківська губернія, Російська імперія

Data narodzin:

17.1.1865

Data śmierci:

1929

Czas pochówku:

1918 -1939

Dane związane z nagrobkiem

Tekst inskrypcji (brzmienie oryginalne):

АНТІН МАСЛЯНИЙ ГЕНЕРАЛ АРМІЇ УНР 1869–1929

Rok powstania grobu:

Autor projektu:

Charakter grobu:

mogiła pojedyncza

Rodzaj grobu:

beton

Opis elementów grobu:

Бетонна окантовка могили та вертикальний військовий хрест із цоколем. На хресті табличка з написом і бронзовий Тризуб.

Opis otoczenia grobu:

Nota biograficzna:

Випускник Миколаївської академії Генерального штабу в Петрограді. Служив у Польщі. У 1907 році – старший ад’ютант варшавського округу. Під час Першої світової війни на Південно-західному фронті – штабс-офіцер, генерал-майор.
У 1917 році вступив до українського війська. Після Загальноукраїнського військового з’їзду у травні 1917 року став референтом Українського генерального військового комітету. У грудні 1919 року, хворий на тиф, перебував у Польщі, а після одужання брав участь в організації частин української армії як начальник мобілізаційного відділу організаційного Міністерства військових справ УНР. Під час польсько-української війни з більшовиками був начальником загального відділу, заступником міністра, членом Військової ради Української дипломатичної місії у Варшаві. Після інтернування у Польщі залишився в Тарнові, потім переїхав до Варшави.

Dane cmentarza:

Православний цвинтар на Волі у Варшаві


Numer Kwatery, numer alei i grobu:

Kw. 36 – 4 – 32

Opis cmentarza:

Православне кладовище у Варшаві (вул. Вольська, 138/140) – головний православний некрополь польської столиці. Його форма нагадує прямокутник, розташований між вулицями Вольською, Редутовою, Пустоля та Елекційною. Під час заснування територія кладовища поділялася на чотири частини (потім додалася п’ята), що давало можливість організовувати поховання за соціальною ієрархією померлого. Сучасна площа об’єкта становить приблизно 13,3 га. Więcej: https://ukrainskanekropolia.org/cmentarz-prawoslawny-na-warszawskiej-woli/

Źródła:

R. Szagała, A. Kolańczuk, Cmentarz prawosławny na Woli w Warszawie. Groby ukraińskie. Przewodnik, Warszawa: Wydawnictwo Wektor 2002
Lit.: CAW, SAU, sygn. 380.3/79: Ukraińska Misja Dyplomatyczna; ibidem, sygn. 380.2/8: Rada Wojskowa i Wydział Zagraniczny.
Антін Масляний, сторінка у Вікіпедії.