Українське історичне товариство у Польщі повідомляє

Українське історичне товариство у Польщі повідомляє, що незважаючи на труднощі, спричинені пандемією та нині російсько-українською війною, продовжує проєкт «Живі в нашій пам’яті – віртуальний український некрополь у Польщі».

В цей спосіб хочемо віддати честь і шану тисячам українців, які працювали на благо своєї нації. Могили тих дочок і синів українського народу часто призабуті, поруйновані, залишені без опіки порастають кущами і травою. Тільки невелика частина з них упорядкована і описана. Тому ми, як спадкоємці праці тих славних осіб, маємо обов’язок вшанувати їх та місця їх вічного спочинку.

На сьогодні ми створили інтернетову сторінку на якій вже нанесено інформацію, також фотографічну, про частину могил видатних українців. До цього ми долучили біографічну довідку про поховану особу та історичний нарис для кращого зрозуміння періоду в якому ті українці жили. Все це можете перевірити на сторінці проєкту https://ukrainskanekropolia.org

Минулого року ми також запустили українську версію сайту Żywi w naszej pamięci | Ukraińska wirtualna nekropolia w Polsce (ukrajinskyjnekropol.org), щоб надавати інформацію про відомих українців, похованих у Польщі, для україномовних осіб по цілому світі. Зараз ведеться робота з пошуку чергових могил та публікації інформації про них на обох сайтах. На жаль, фінансові ресурси, які ми мали, вичерпалися. Вони були спрямовані на відшкодування витрат на польову роботу, переклад і розробку текстів та їх розміщення на сайтах. Тому, виходячи з позиції важливості для нас і наступних поколінь цього проєкту, ми звертаємося до всіх з проханням фінансово його підтримати. Ми розуміємо, що зараз потрібна допомога Україні, але не можемо забувати про наше минуле, яке хоче від нас забрати путінська Росія.

Пані та панове, допоможіть реалізувати цей проєкт, зробивши фінансову пожертву на банківський рахунок: Ukraińskie Towarzystwo Historyczne w Polsce, 03-614 Warszawa, ul. Kościeliska , Poland з приміткою: „Na działalność statutową – żywi w naszej pamięci”.

Номер рахунку: 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525

Для платежів з-за кордону:

BIC (SWIFT): BPKOPLPW

IBAN: PL 36 1440 1387 0000 0000 1310 6525

Назва банку: PKO Bank Polski SA

Адреса банку: PKO Bank Polski S.A., 02-515 Warszawa, ul.Puławska 15

Реалізація нашого проекту буде неможлива без Вашої фінансової підтримки. Збережім пам’ять про всіх заслужених для нас людей!

Проф. Роман Дрозд – Голова УІТуП